Események betöltése
03 okt
  • Ez az esemény elmúlt.
Eljött az ideje,hogy a Running Warriors csapata újra megszervezzen egy versenyt.

2015. október 3.-án gyönyörű időben,Szandaváralján a Motocross és Quad pályán került kialakításra a második verseny útvonala.Kétszer több versenyzővel ( több mint 200) kétszer olyan nehéz akadályokkal mint Bánkon!

A gyönyörű tájon nem csak a mesterségesen kialakított, hanem a természet adta akadályokkal is meg kellett küzdeni mind a versenyzőknek mind a szervezőknek.Bár a csodaszép dimbes-dombos kilátás csak azoknak adatott meg akik a szinte függőleges emelkedőkön fel tudtak jutni!

A RW. szervezők ennél a versenynél is szerették volna ha az indulók megküzdenek a saját határaikkal,és erejükön felül teljesítenek.Éppen ezért több pálya is kialakításra került.

A felnőttek bizonyíthattak 4-és 8 km-es szakaszokon valamint először futhattak az éjszakai 4 km -es versenypályán. Mindegyik versenyszám előtt közös bemelegítést tartottak az X2S Team tagjai felkészítve az indulókat a rájuk váró nehézségekre.

Természetesen itt is,Bánkhoz hasonlóan a gyerekekre szórakoztatására is nagy hangsúlyt fektettek a rendezők.

Ismét indulhattak 1 km-es gyerekpályán a legifjabb Running Warriorok.Büszkék lehettek a szüleik hiszen minden gyermek igazán szépen és gyorsan teljesítette a nekik készült pályát,pedig az ő szakaszuk sem volt egy mezei futópálya.

Napközben vicces bábszínházzal szórakoztatták őket ( és a felnőtteket is ) ,míg a felnőttek lazítottak,bemelegítettek a következő versenyszámra vagy épp ebédeltek a frissen sült “fitness menüből”.

Az előző versenyhez hasonlóan volt itt is kúszás-mászás,ugrás,cipelés,és sok más akadály a meredek emelkedőkön és lejtőkön.A lenyugvó nap után  megkezdődött az éjszakai futamra való ráhangolódás.Szinte szó szerint.Voltak akik a színpadon táncolva,énekelve igyekeztek formába hozni magukat,míg mások elvonulva, magányosan vagy csapatban próbálták felkészíteni a testüket és a lelküket.

Igazán izgalmas volt és lenyűgöző látványt nyújtott a rengeteg fejlámpát viselő versenyző ahogy a hegy oldalánál futottak az éjszakai pályán.Talán kijelenthetjük,hogy ezt várták a leginkább,mivel itthoni versenysorozatokban ilyen pálya nem szerepel sehol máshol.

A célba beérkezve mindenki nagyon büszke lehetett magára,hiszen nem volt egyszerű feladat éjjel futni egy ismeretlen terepen pláne nem olyanon ahol akadályok is vannak.Ezek után jött a megérdemelt győztesek vacsorája és a mulatság.

A RW. csapata fontosnak tartotta,hogy ne csak azoknak nyújthassanak élményt akik ott voltak a helyszínen.

Éppen ezért a nevezésekből befolyt összeg egy részével támogatták a Bátor Tábor kis harcosait akik nap mint nap igazán nagy küzdelmet vívnak a túlélésért.